Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczęliśmy prowadzenie hodowli kotów ,,Rosyjskich Niebieskich”.

Nasza przygoda z opieką nad zwierzętami rozpoczęła się wiele lat temu, a rozpędu nabrała 15 lat wcześniej kiedy wyprowadziliśmy się z Torunia na wieś. W okolicy dostrzegliśmy wstrząsająco zaniedbane, opuszczone i traktowane przedmiotowo czworonogi.

Wspólnie z mężem zaczęliśmy prężnie działać, aby poprawić ich los. Nasza poczynania docelowo zapewniły dom rodzinny dla 15 dorosłych zwierząt (psy i koty).

W 2021 r. przywieźliśmy do domu 2-tygodniową koteczkę, której środowiskowa mama zginęła. W zaistniałej sytuacji przejęliśmy rodzicielską rolę, która bardzo nas usatysfakcjonowała:-)

„Mini” nie była zachwycona towarzystwem dorosłych osobników, więc udaliśmy się po sąsiedzku po malutkiego „Boryska” – po pewnym czasie zostali najlepszymi przyjaciółmi i tak jest do dziś.

Wcześniej nie było nam dane doświadczyć opieki nad takimi maluchami, ale sytuacja ta przyniosła nam wiele radości, przyjemności i spełnienia.

Po tej historii pojawiła się decyzja, która umożliwi nam częściej doświadczać pierwszego okresu życia maluchów.

Aktualnie do naszej licznej rodziny dołączyło 5 cudownych dziewczynek:

Corona Blue,

Dakota Anetka,

Georgina,

Haiti,

Jojo

Lusi.

Posiadanie ich wprowadziło nas w stan nieustannej euforii, dużo się dzieje i zawsze jest wesoło, zaś dotyk ich aksamitnego futerka powoduje wręcz dreszcz cudownych emocji. Uwierzcie, że z żalem oddalamy się z domu:-)

Wszystkie koteczki pochodzą z hodowli Ojos del Salado, która ma 30-letnią tradycje (od 1992r.). Ich rodzice to koty najwyższej klasy, które stanowią wzorcową arystokracje kotów rosyjskich na świecie. Kocury reprodukcyjne są pierwszymi w historii Polski uhonorowanymi tytułem Grand European Champion-Grand Continental Champion- co oznacza najwyższej klasy standard. Koty są zwycięzcami wielu międzynarodowych wystaw. Prezentowane były w wielu krajach, na dwóch kontynentach.

Osoby zainteresowane kocim przyjacielem serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Aneta i Darek Podsiedlik

 

Nasze kluby i partnerzy:

WCF

Podlegamy pod najwyższą światową federacje felinologiczną World Cat Federation. Wszystkie nasze kocie dzieci otrzymują rodowody WCF, które potwierdzają ich rasowość i są respektowane na całym świecie.

SHK

Nasza hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu hodowców kotów, które działa pod patronem WCF. Na stronie www stowarzyszenia można sprawdzić regulamin , który obowiązuje naszą hodowle.

SAFE-ANIMAL.EU

Wszystkie maluchy przed wyprowadzką do nowych domów są zaczipowane i wpisywane do rejestru sate-animal.eu.

Dzięki oznakowaniu w razie zaginięcia istnieje duża szansa na odnalezienie domu.

EUROPETNET

EuroPetNet to europejska baza danych zwierząt znakowanych. Dzięki temu nasze miłości są oznaczone i możliwe do zidentyfikowania w całej Europie.

PRZYCHODNIA VET-MED

Opiekę lekarską nad naszymi pociechami sprawuje dr Dawid Pękala wraz ze swoją profesjonalną załogą. Lecznica mieści się w Toruniu przy ul Suleckiego 2h.

Za zaangażowanie, idealną diagnostykę, zabiegi i 15-letnie pełne sukcesów leczenie serdecznie dziękujemy.